STJ 3625

Déjà vu!

Već viđeno. Košarkaši Partizana ponovili su igru iz februara ove godine i ubedljivo savladali domaći Žalgiris u Kaunasu.

Ponovo je KK Partizan organizovao čarter let za litvanski Kaunas.

Ponovo su navijači ispunili avion do poslednjeg sedišta, iako je aranžman objektivno bio lošiji nego prethodne sezone.

Ponovo je vladala pozitivna atmosfera, karakteristična za okupljanja košarkaša Partizana i njegovih navijača. Od beogradskog aerodroma, preko aerodroma u Kaunasu, atmosfere u gradu i hotelu, do proslave pobede u hali, ispred hale i u povratku.

Ponovo je objektiv kamere redakcije TV Partizan budno motrio na svaki korak igrača ili navijača.

Ponovo je na terenu pregažen Žalgiris.

Već viđeno.

Sa jednim izuzetkom.

Glavni protagonista na terenu je, ovaj put, bio Peri Dožer Džunior.

Odličnom igrom na obe strane terena pokrenuo je igru Partizana, a „ugasio“ igru Žalgirisa. Odbrana, presečene lopte, blokada, asistencije, poeni, zakucavanja – dao je ton i ritam igri Partizana u ranoj fazi utakmice.

Nastavio je da diriguje ovim košarkaškim orkestrom, a razlika je rasla do maksimalnih +17 početkom drugog poluvremena.

Te taktove pratio je i „prva violina“ tima, kapiten Kevin Panter, koji je Žalgirisu isporučio 22 poena, uz dvotrećinsku uspešnost u šutu za tri poena.

Zek Ledej, Džejms Naneli i Bruno Kaboklo kompletiraju kvintet, koji je na teren pretočio kompoziciju Željka Obradovića.

Kada spomenuti kvintet ovako prezentuje remek-delo maestra Obradovića, rezultat je samo jedan – demoliranje protivnika.

Već viđeno.

Do sledećeg puta u Kaunas.

Za ljubitelje statistike, rezultat, koji ne prikazuje realan odnos snaga na terenu, glasi 85:93 u korist košarkaša Partizana. Po četvrtinama: 21:29; 23:29; 20:18; 21:17.